SP32-Bielsko-Biala-logo

Projekt „SZKOLNY GLOBTROTER”

TRASA 1

GRODZISKO W STARYM BIELSKU

Dystans:

2 km

Czas:

45 min.

Na rozgrzewkę proponujemy łatwy, lekki i przyjemny spacer po najstarszej części naszego miasta. Warto zobaczyć miejsce, gdzie zaczynała się historia Bielska. Do dziś widoczne są zarysy wałów obronnych i fos okalających warowny, średniowieczny gród, z którego narodziło się dzisiejsze miasto.
Na rozgrzewkę proponujemy łatwy, lekki i przyjemny spacer po najstarszej części naszego miasta. Rozpoczynamy wędrówkę spod Kościoła pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Starym Bielsku. Podążamy szlakiem zielonym, który przeprowadzi nas przez al. Andersa, następnie pod kamiennym wiaduktem, potem ul. Otwartą aż do ul. Wał Szwedzki. Szlak zawiedzie nas dookoła grodziska aż do pomnika poświęconego ofiarom hitlerowców przy Kościele Ewangelicko-Augsburskim pw. Jana Chrzciciela. Teraz skręcamy w prawo w ul. Sobieskiego, która doprowadzi nas do wiaduktu. Stąd wracamy do punktu startu. Ta trasa to ok. 2 km. Jeśli nie jesteśmy zmotoryzowani, możemy podjechać z Wapienicy autobusem linii 10 lub 16 na przystanek „Piastowska Sobieskiego” i stamtąd rozpocząć wędrówkę.

NAWIGUJ PO TRASIE !

Pobierz szczegółowy przebieg trasy w postaci śladu GPS i nawiguj po trasie w swoim ulubionym urządzeniu

Warto zobaczyć miejsce, gdzie zaczynała się historia Bielska. Do dziś widoczne są zarysy wałów obronnych i fos okalających warowny, średniowieczny gród, z którego narodziło się dzisiejsze miasto. Zwróćcie uwagę, jak mały obszar zajmowało ono w średniowieczu. Niejedno dzisiejsze boisko jest większe niż ówczesne, całkiem spore jak na tamte warunki, miasto. Trzeba także wiedzieć, że Kościół pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Starym Bielsku jest prawdziwą perełką architektury i sztuki średniowiecznej oraz najstarszą budowlą sakralną w mieście.

ZOBACZ POZOSTAŁE TRASY !

Copyright © 2016-2023 Mapa-Krajoznawcza.pl - All rights reserved.

Crafted with & by
MARROB Studio Interactive
[ZERA GROUP sp. z o.o.]