SP32-Bielsko-Biala-logo

Projekt „SZKOLNY GLOBTROTER”

TRASA 1

TRASA EDUKACJI EKOLOGICZNEJ

Dystans:

1.5 km

Czas:

30 min.

Na rozgrzewkę – prawdziwa nowość! To Trasa Edukacji Ekologicznej wytyczona niedawno w Wapienicy. Rozpoczynamy wędrówkę z parkingu przy stadionie SPRINT. Idziemy w kierunku ul. Telimeny. Już na początku ujrzymy strzałki wskazujące przebieg ścieżki. Spacerujemy od atrakcji do atrakcji.

TRASA 2

DOLINA SZEROKIEGO POTOKU

Dystans:

2.8 km

Czas:

60 min.

Rozpoczynamy wędrówkę z parkingu na końcu ul. Turystycznej w Jaworzu. Przekraczamy zielony szlaban znajdujący się tuż przy parkingu i ruszamy za nim szeroką leśną drogą. Z lewej strony przyjemnie szemrze Szeroki Potok.

TRASA 3

PERŁY GRODŹCA

Dystans:

2.3 km

Czas:

30 min.

Rozpoczynamy wędrówkę spod Kościoła św. Bartłomieja w Grodźcu. Podążamy ul. Palarnia w stronę drogi ekspresowej. Jeśli nie jesteśmy zmotoryzowani, możemy podjechać z Wapienicy autobusem linii 126 na przystanek „Grodziec Spółdzielnia” i stamtąd rozpocząć wędrówkę.

TRASA 4

TRZY LIPKI

Dystans:

2.8 km

Czas:

45 min.

Rozpoczynamy wędrówkę spod Kościoła pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Starym Bielsku. Podążamy szlakiem zielonym, który przeprowadzi nas ulicami: św. Stanisława, Nad Potokiem i Portową na wzgórze Trzy Lipki.

TRASA 5

MŁYŃSKA KĘPA

Dystans:

2.5 km

Czas:

30 min.

Młyńska Kępa jest jednym z czterech wzgórz w Jaworzu. Podczas naszej wycieczki cały czas po lewej stronie widzimy jej szczyt (403 m n.p.m.). Nazwa wzniesienia pochodzi od młyna, który tu kiedyś istniał.

Copyright © 2016-2023 Mapa-Krajoznawcza.pl - All rights reserved.

Crafted with & by
MARROB Studio Interactive
[ZERA GROUP sp. z o.o.]