SP32-Bielsko-Biala-logo

Projekt „SZKOLNY GLOBTROTER”

TRASA 2

DOLINA SZEROKIEGO POTOKU

Dystans:

2.8 km

Czas:

60 min.

Rozpoczynamy wędrówkę z parkingu na końcu ul. Turystycznej w Jaworzu. Przekraczamy zielony szlaban znajdujący się tuż przy parkingu i ruszamy za nim szeroką leśną drogą. Z lewej strony przyjemnie szemrze Szeroki Potok.
Rozpoczynamy wędrówkę z parkingu na końcu ul. Turystycznej w Jaworzu. Przekraczamy zielony szlaban znajdujący się tuż przy parkingu i ruszamy za nim szeroką leśną drogą. Z lewej strony przyjemnie szemrze Szeroki Potok. Mijamy po drodze znak „Źródło Natura 2000” (po prawej stronie), a następnie przekraczamy trzy mostki. Nieopodal ujrzymy też myśliwską ambonę (po lewej stronie). Nasza wycieczka kończy się przy kolejnym mostku z charakterystycznym okrągłym otworem. Wracamy tą samą trasą. Razem to ok. 2,8 km przyjemnego spaceru bez przewyższeń. Jeśli nie jesteśmy zmotoryzowani, możemy podjechać z Wapienicy autobusem linii 121 na przystanek „Jaworze Górne” i stamtąd ul. Turystyczną przejść na parking (ok. 600 m), z którego rozpoczyna się wędrówka.

NAWIGUJ PO TRASIE !

Pobierz szczegółowy przebieg trasy w postaci śladu GPS i nawiguj po trasie w swoim ulubionym urządzeniu

Źródła Szerokiego Potoku leżą na wysokości 700-720 m n.p.m. między Wielką Polaną, Przykrą i grzbietem Wysokiego. Uchodzi on natomiast do potoku Jasienica, który znany jest też pod nazwą Jasionka. Cała dolina ma 6,5 km długości.

ZOBACZ POZOSTAŁE TRASY !

Copyright © 2016-2023 Mapa-Krajoznawcza.pl - All rights reserved.

Crafted with & by
MARROB Studio Interactive
[ZERA GROUP sp. z o.o.]