SP32-Bielsko-Biala-logo

Projekt „SZKOLNY GLOBTROTER”

TRASA 3

LEŚNA ŚCIEŻKA DYDAKTYCZNA „WAPIENICA”

Dystans:

3.2 km

Czas:

1 godz.

Przedstawiamy krótszą wersję Pętli Wapienickiej z I edycji Szkolnego Globtrotera. Ścieżka to nowa atrakcja – została wytyczona w 2021 r.
Przedstawiamy krótszą wersję Pętli Wapienickiej z I edycji Szkolnego Globtrotera. Ścieżka to nowa atrakcja – została wytyczona w 2021 r. Rozpoczynamy wędrówkę z parkingu przy ul. Tartacznej. Następnie podążamy żółtym szlakiem w kierunku zapory. Tuż przed nią skręcamy w prawo, przechodzimy przez mostek i za nim skręcamy w prawo. Droga doprowadzi nas do miejsca startu. W trakcie wycieczki będziemy mijać 12 tablic zawierających informacje na temat zwierząt leśnych, gatunków drzew i gospodarki leśnej. Trasa liczy ok. 4 km. Jeśli nie jesteśmy zmotoryzowani, możemy podjechać z Wapienicy autobusem linii 16 na przystanek „Wapienica Zapora” i stamtąd rozpocząć wędrówkę.

NAWIGUJ PO TRASIE !

Pobierz szczegółowy przebieg trasy w postaci śladu GPS i nawiguj po trasie w swoim ulubionym urządzeniu

Przy wejściu na ścieżkę umieszczono plan tyflograficzny okolicy, który pomoże w zorientowaniu się w terenie osobom niewidomym i słabowidzącym. Do potrzeb tych osób przystosowane zostały ponadto wszystkie pozostałe stanowiska edukacyjne. Służy temu system nadajników YourWay. Aby korzystać z systemu, potrzebny jest telefon komórkowy i dedykowana aplikacja.

ZOBACZ POZOSTAŁE TRASY !

Copyright © 2016-2023 Mapa-Krajoznawcza.pl - All rights reserved.

Crafted with & by
MARROB Studio Interactive
[ZERA GROUP sp. z o.o.]