SP32-Bielsko-Biala-logo

Projekt „SZKOLNY GLOBTROTER”

TRASA 3

PERŁY GRODŹCA

Dystans:

2.3 km

Czas:

30 min.

Rozpoczynamy wędrówkę spod Kościoła św. Bartłomieja w Grodźcu. Podążamy ul. Palarnia w stronę drogi ekspresowej. Jeśli nie jesteśmy zmotoryzowani, możemy podjechać z Wapienicy autobusem linii 126 na przystanek „Grodziec Spółdzielnia” i stamtąd rozpocząć wędrówkę.
Rozpoczynamy wędrówkę spod Kościoła św. Bartłomieja w Grodźcu. Podążamy ul. Palarnia w stronę drogi ekspresowej. Mijamy z prawej strony plebanię oraz zabytkową wiejską chatę i dochodzimy do mostku w pobliżu wiaduktu. Przechodzimy obok urokliwego stawu, dawnego browaru i gorzelni oraz zespołu zabudowań dworskich. Miniemy kolejny staw i dojdziemy do ul. Bielowickiej, którą podążamy aż do skrzyżowania z ul. Dworską. Ta doprowadzi nas do Zamku w Grodźcu, który niestety aktualnie jest w remoncie. Udajemy się do zamkowego parku na tyłach budowli. Znajdująca się w nim ścieżka zaprowadzi nas w dół przez mostek na ul. Kościelną. Tu skręcamy w prawo. Po lewej stronie ujrzymy jeszcze kamienny mostek z XVIII w., a tuż za nim – budynek dawnej szkoły z 1870 r. Po krótkiej chwili dojdziemy do miejsca startu. Cała trasa to ok. 2,3 km. Jeśli nie jesteśmy zmotoryzowani, możemy podjechać z Wapienicy autobusem linii 126 na przystanek „Grodziec Spółdzielnia” i stamtąd rozpocząć wędrówkę.

NAWIGUJ PO TRASIE !

Pobierz szczegółowy przebieg trasy w postaci śladu GPS i nawiguj po trasie w swoim ulubionym urządzeniu

Podczas tego krótkiego spaceru odwiedzimy wybrane atrakcje tej niezwykłej miejscowości. Wszystkie zakątki warte obejrzenia umieszczono na tablicy znajdującej się przy kościele św. Bartłomieja. Kto wie, może remont zamku wnet się zakończy i będzie można zwiedzić również wewnątrz to wspaniałe miejsce…

ZOBACZ POZOSTAŁE TRASY !

Copyright © 2016-2023 Mapa-Krajoznawcza.pl - All rights reserved.

Crafted with & by
MARROB Studio Interactive
[ZERA GROUP sp. z o.o.]