SP32-Bielsko-Biala-logo

Projekt „SZKOLNY GLOBTROTER”

TRASA 4

DOOKOŁA LOTNISKA

Dystans:

3 km

Czas:

1 godz.

Lotnisko w Aleksandrowicach to jedno z najpopularniejszych miejsc rekreacyjnych w mieście. Można tu pospacerować, pojeździć na rowerze lub rolkach. Proponujemy w ramach spaceru okrążyć lotnisko.
Z pewnością na lotnisku w Aleksandrowicach byliście już nieraz, ale czy udało Wam się je okrążyć? Proponujemy taki właśnie spacer. Wycieczkę rozpoczynamy z parkingu przy skrzyżowaniu ulic: Zwardońskiej, Antycznej i Jeżynowej. Podążamy ścieżką dla pieszych w kierunku odwrotnym do ruchu wskazówek zegara, czyli najpierw wzdłuż trasy dla rolkarzy, potem obok ogródków działkowych, Lasku Bathelta i zabudowań Aeroklubu Bielsko-Biała. W końcu docieramy do punktu startu. Jeśli chcecie, możecie pokonać tę trasę w odwrotnym kierunku. Tak czy inaczej – to ok. 3,5 km. I pamiętajcie – na rowerze, rolkach czy hulajnodze się nie liczy! ;-) Jeśli nie jesteśmy zmotoryzowani, możemy podjechać z Wapienicy autobusem linii 7, 10, 16 lub 20 na przystanek „Cieszyńska Lotnisko” i stamtąd rozpocząć wędrówkę.

NAWIGUJ PO TRASIE !

Pobierz szczegółowy przebieg trasy w postaci śladu GPS i nawiguj po trasie w swoim ulubionym urządzeniu

Lotnisko w Aleksandrowicach to jedno z najpopularniejszych miejsc rekreacyjnych w mieście. Można tu pospacerować, pojeździć na rowerze lub rolkach. W pobliżu jest kilka punktów gastronomicznych, siłownia, plac zabaw, wypożyczalnia rowerów oraz wiaty z ławeczkami. Zachwycą Was widoki na Beskid Śląski, Mały, a nawet Żywiecki. Możecie poszukać szczytów z I edycji Szkolnego Globtrotera, takich jak Błatnia, Palenica, Ostry, Cyberniok i Dębowiec. Podobno przy sprzyjających warunkach można stąd ujrzeć nawet Tatry! Może uda Wam się zobaczyć samolot, helikopter, szybowce lub spadochroniarzy. Wokół lotniska znajduje się Aleksandrowicka Strefa Sportu i Rekreacji im. Beskidzkich Olimpijczyków. Spróbujcie odszukać kamienie im poświęcone.

ZOBACZ POZOSTAŁE TRASY !

Copyright © 2016-2023 Mapa-Krajoznawcza.pl - All rights reserved.

Crafted with & by
MARROB Studio Interactive
[ZERA GROUP sp. z o.o.]