SP32-Bielsko-Biala-logo

Projekt „SZKOLNY GLOBTROTER”

TRASA 4

TRZY LIPKI

Dystans:

2.8 km

Czas:

45 min.

Rozpoczynamy wędrówkę spod Kościoła pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Starym Bielsku. Podążamy szlakiem zielonym, który przeprowadzi nas ulicami: św. Stanisława, Nad Potokiem i Portową na wzgórze Trzy Lipki.
Rozpoczynamy wędrówkę spod Kościoła pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Starym Bielsku. Podążamy szlakiem zielonym, który przeprowadzi nas ulicami: św. Stanisława, Nad Potokiem i Portową na wzgórze Trzy Lipki. Wracamy tą samą drogą. Ta trasa to ok. 2,8 km. Jeśli nie jesteśmy zmotoryzowani, możemy podjechać z Wapienicy autobusem linii 10 lub 16 na przystanek „Piastowska Sobieskiego” i stamtąd rozpocząć wędrówkę.

NAWIGUJ PO TRASIE !

Pobierz szczegółowy przebieg trasy w postaci śladu GPS i nawiguj po trasie w swoim ulubionym urządzeniu

Trzy Lipki to miejsce grupowania się i odpoczynku wielu gatunków ptaków. Możemy spotkać tu także sarny i zające. Na szczycie wzniesienia znajdują się m.in.: stalowy, 40-metrowy Krzyż Trzeciego Tysiąclecia, liczne ławeczki, siłownia, plac zabaw oraz tablica z panoramą okolicznych pasm. Niedawno powstało tam miejsce do wypoczynku i edukacji ekologicznej. Pojawiły się drewniane podesty z widokiem na góry i panoramę miasta, stojaki na rowery, domki dla owadów czy wydzielone miejsca sensoryczne. Jest to znakomity punkt widokowy na Beskid Mały, Śląski, Żywiecki, a nawet Tatry.

ZOBACZ POZOSTAŁE TRASY !

Copyright © 2016-2023 Mapa-Krajoznawcza.pl - All rights reserved.

Crafted with & by
MARROB Studio Interactive
[ZERA GROUP sp. z o.o.]