SP32-Bielsko-Biala-logo

Projekt „SZKOLNY GLOBTROTER”

TRASA 5

DOLINA ŁAŃSKIEGO POTOKU

Dystans:

7.3 km

Czas:

2 godz.

Dolina Łańskiego Potoku to przepiękny rezerwat warty zobaczenia zwłaszcza wczesną wiosną podczas kwitnienia geofitów. Nasza wycieczka rozpoczyna się w Bierach.
Nasza wycieczka rozpoczyna się w Bierach. Za kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa skręcamy w lewo w ul. Spokojną i na jej końcu parkujemy po lewej stronie przy cmentarzu. Następnie przekraczamy drewnianą kładkę i wchodzimy do lasu. Idziemy prosto ścieżką ok. 400 m wzdłuż siatki leśnej – najpierw będzie z prawej, a potem z lewej strony. Docieramy do szerokiej drogi leśnej. Tu skręcamy w lewo i idziemy nią prosto, a przed nami cały czas widać szczyt Łazka (trasa 6). Docieramy do asfaltowej przecznicy. Skręcamy w nią w prawo. Miniemy mostek i znak informujący o Rezerwacie Dolina Łańskiego Potoku. Idziemy nadal drogą, aż dotrzemy do szlabanu i przystanku autobusowego. Wracamy tą samą drogą. Trasa lekka, łatwa i przyjemna – ok. 7 km bez żadnych przewyższeń. Jeśli nie jesteśmy zmotoryzowani, możemy podjechać z Wapienicy autobusem relacji Bielsko-Biała – Grodziec na przystanek „Biery Kościół”. Stąd już tylko 300 m do punktu startu.

NAWIGUJ PO TRASIE !

Pobierz szczegółowy przebieg trasy w postaci śladu GPS i nawiguj po trasie w swoim ulubionym urządzeniu

Dolina Łańskiego Potoku to przepiękny rezerwat warty zobaczenia zwłaszcza wczesną wiosną podczas kwitnienia geofitów. Jest to jeden z lepiej zachowanych skrawków pierwotnej puszczy karpackiej, czego dowodem jest występowanie wielu reliktowych, rzadkich gatunków zwierząt, znanych niemal wyłącznie z parków narodowych. To miejsce z licznymi, obfitymi stanowiskami ciemiężycy zielonej oraz miejscami rozrodu wielu gatunków gadów i płazów. Jeśli dopisze Wam szczęście, to może nawet ujrzycie bociana czarnego.

ZOBACZ POZOSTAŁE TRASY !

Copyright © 2016-2023 Mapa-Krajoznawcza.pl - All rights reserved.

Crafted with & by
MARROB Studio Interactive
[ZERA GROUP sp. z o.o.]