SP32-Bielsko-Biala-logo

Projekt „SZKOLNY GLOBTROTER”

TRASA 6

BUCZE

Dystans:

5.3 km

Czas:

70 min.

Nasza wycieczka rozpoczyna się w Górkach Wielkich na dużym, darmowym parkingu znajdującym się po lewej stronie tuż przed mostem nad Brennicą i rondem. Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna podzielona jest na 6 odcinków. Na trasie możemy dostrzec liczne pomniki przyrody oraz tablice informacyjne.
Nasza wycieczka rozpoczyna się w Górkach Wielkich na dużym, darmowym parkingu znajdującym się po lewej stronie tuż przed mostem nad Brennicą i rondem. Stąd podążamy zgodnie z oznakowaniem ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej (biało-czerwone kwadraty) ulicami: Bielską, Bucze, Spacerową. Pamiętajmy, aby odbić w ul. Widokową – tu obejrzymy wspaniały widok na okoliczne pasma. Po powrocie na ul. Spacerową kontynuujemy spacer. Gdy dojdziemy do rozejścia ścieżki dydaktycznej w okolicach sanatorium, wybieramy drogę w lewo. Ścieżka doprowadzi nas pętlą do wspomnianego rozejścia, skąd wracamy do punktu wyjścia.

NAWIGUJ PO TRASIE !

Pobierz szczegółowy przebieg trasy w postaci śladu GPS i nawiguj po trasie w swoim ulubionym urządzeniu

Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna podzielona jest na 6 odcinków. Na trasie możemy dostrzec liczne pomniki przyrody oraz tablice informacyjne. Najlepszą porą do wędrówek ścieżką jest wiosna, kiedy kwitnie większość roślin. Na szczycie góry Bucze możemy zapoznać się z legendą objaśniającą powstanie nietypowych zapadlisk na wzniesieniu. Po drodze będziemy mijać również bacówkę, w której można zobaczyć tradycyjny wypas owiec i posmakować regionalnych produktów. Cała trasa to ok. 5.3 km.

ZOBACZ POZOSTAŁE TRASY !

Copyright © 2016-2023 Mapa-Krajoznawcza.pl - All rights reserved.

Crafted with & by
MARROB Studio Interactive
[ZERA GROUP sp. z o.o.]