SP32-Bielsko-Biala-logo

Projekt „SZKOLNY GLOBTROTER”

TRASA 6

ŁAZEK

Dystans:

4.2 km

Czas:

1:45 h

Na szczycie Łazka znajduje się drzewo z nazwą szczytu oraz charakterystyczny błękitny słupek. Trasa, choć dość krótka, jest bardzo widokowa.
Rozpoczynamy wędrówkę spod Kościoła pw. św. Jana Nepomucena w Jaworzu Nałężu i wyruszamy czerwonym szlakiem w kierunku Błatniej. Dochodzimy do miejsca o nazwie Pod Łazkiem, kontynuujemy spacer czerwonym szlakiem jeszcze ok. 100 m, a następnie schodzimy ze szlaku w prawo w szeroką drogę (łagodnie pod górkę), która doprowadzi nas na sam szczyt Łazka. Następnie podążamy nadal prosto tą drogą, aż powrócimy na czerwony szlak. Wtedy skręcamy w lewo i czerwonym szlakiem wracamy do punktu startu. Ta trasa to ok. 5 km. Jeśli nie jesteśmy zmotoryzowani, możemy podjechać z Wapienicy autobusem linii 121 na przystanek „Jaworze Nałęże” i stamtąd rozpocząć wędrówkę.

NAWIGUJ PO TRASIE !

Pobierz szczegółowy przebieg trasy w postaci śladu GPS i nawiguj po trasie w swoim ulubionym urządzeniu

Na szczycie Łazka znajduje się drzewo z nazwą szczytu oraz charakterystyczny błękitny słupek. Trasa, choć dość krótka, jest bardzo widokowa. Nazwa Łazek pochodzi od określenia „łaz” popularnego kiedyś w całych Beskidach, a oznaczającego grunt uprawny wśród lasu uzyskany metodą żarową poprzez wykarczowanie i wypalenie drzew.

ZOBACZ POZOSTAŁE TRASY !

Copyright © 2016-2023 Mapa-Krajoznawcza.pl - All rights reserved.

Crafted with & by
MARROB Studio Interactive
[ZERA GROUP sp. z o.o.]