SP32-Bielsko-Biala-logo

Projekt „SZKOLNY GLOBTROTER”

TRASA 7

ZEBRZYDKA

Dystans:

5.5 km

Czas:

70 min.

Na zachodnim najwyższym wierzchołku Zebrzydki zachował się owalny kamienny wał. Jedna z teorii zakłada, że mógł on pełnić funkcję kultową lub obserwacyjną. Nieopodal drugiego wierzchołka można dostrzec kolejny interesujący obiekt.
Rozpoczynamy wędrówkę spod Kościoła pw. św. Jana Nepomucena w Jaworzu Nałężu i wyruszamy czerwonym szlakiem w kierunku Błatniej. Dochodzimy do miejsca o nazwie Pod Łazkiem, tu skręcamy w prawo i kontynuujemy spacer zielonym szlakiem, który doprowadzi nas na sam szczyt Zebrzydki. Wracamy tą samą drogą. Cała trasa to ok. 5,5 km. Jeśli nie jesteśmy zmotoryzowani, możemy podjechać z Wapienicy autobusem linii 121 na przystanek „Jaworze Nałęże” i stamtąd rozpocząć wędrówkę.

NAWIGUJ PO TRASIE !

Pobierz szczegółowy przebieg trasy w postaci śladu GPS i nawiguj po trasie w swoim ulubionym urządzeniu

Na zachodnim najwyższym wierzchołku Zebrzydki zachował się owalny kamienny wał. Jedna z teorii zakłada, że mógł on pełnić funkcję kultową lub obserwacyjną. Nieopodal drugiego wierzchołka można dostrzec kolejny interesujący obiekt – spore zagłębienie o średnicy kilku metrów oraz wychodzący z niego rów. Prawdopodobnie jest to schron lub kryjówka partyzancka.

ZOBACZ POZOSTAŁE TRASY !

Copyright © 2016-2023 Mapa-Krajoznawcza.pl - All rights reserved.

Crafted with & by
MARROB Studio Interactive
[ZERA GROUP sp. z o.o.]