SP32-Bielsko-Biala-logo

Projekt „SZKOLNY GLOBTROTER”

TRASA 8

BUCZNIK

Dystans:

9.3 km

Czas:

3:45 h

Na szczycie Bucznika znajduje się drzewo z nazwą wzniesienia. Góra stanowi zakończenie górskiego ramienia Wielkiej Polany w paśmie Błatniej. Wznosi się od wschodu nad Jaworzem Nałężem.
Rozpoczynamy wędrówkę z parkingu na końcu ul. Turystycznej w Jaworzu. Wyruszamy żółtym szlakiem i podążamy nim ok. 2,5 km. Gdy pokonamy dość strome podejście, ok. 100 m przed połączeniem ze szlakiem szklanym i szlakiem jaworzańskich drwali ujrzymy bardzo ostry skręt w prawo. Tu schodzimy ze szlaku i szeroką drogą, zboczem Wielkiej Polany, docieramy do Bucznika. Wracamy tą samą trasą. Razem to ok. 10 km. Jeśli nie jesteśmy zmotoryzowani, możemy podjechać z Wapienicy autobusem linii 121 na przystanek „Jaworze Górne” i stamtąd ul. Turystyczną przejść na parking (ok. 600 m), z którego rozpoczyna się wędrówka.

NAWIGUJ PO TRASIE !

Pobierz szczegółowy przebieg trasy w postaci śladu GPS i nawiguj po trasie w swoim ulubionym urządzeniu

Na szczycie Bucznika znajduje się drzewo z nazwą wzniesienia. Góra stanowi zakończenie górskiego ramienia Wielkiej Polany w paśmie Błatniej. Wznosi się od wschodu nad Jaworzem Nałężem. Jest całkowicie zalesiona, w drzewostanie przeważa buk pospolity.

ZOBACZ POZOSTAŁE TRASY !

Copyright © 2016-2023 Mapa-Krajoznawcza.pl - All rights reserved.

Crafted with & by
MARROB Studio Interactive
[ZERA GROUP sp. z o.o.]