SP32-Bielsko-Biala-logo

Projekt „SZKOLNY GLOBTROTER”

TRASA 8

KOŁOWRÓT

Dystans:

6.9 km

Czas:

90 min.

Kołowrót, zwany inaczej Słoną Górą, to wzniesienie usytuowane pomiędzy Kozią Górą i Szyndzielnią. Ze szczytu pomiędzy drzewami widać panoramę Bielska-Białej, z drugiej strony ujrzymy Klimczok i Magurę.
Rozpoczynamy wędrówkę z parkingu przy ul. Karbowej. Następnie podążamy ul. Karbową aż do ronda gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”. Tu skręcamy w prawo w ul. Armii Krajowej i zaraz potem w lewo w ul. Skrajną. Idziemy prosto, przechodzimy przez mostek, aż dotrzemy do tablicy Nadleśnictwa Bielsko. Przekraczamy szlaban, po ok. 100 m – drugi szlaban i wchodzimy do lasu, a naszą drogę będą od teraz wyznaczać żółte słupki, które pojawiają się co kilkadziesiąt metrów. Doprowadzą nas one na Przełęcz Kozią i do żółtego szlaku. Tę część trasy znamy z 2. edycji „Szkolnego Globtrotera” (trasa nr 7 – Kozia Góra). Tym razem skręcamy jednak w prawo i żółtym szlakiem docieramy na Kołowrót. Kontynuujemy naszą wycieczkę żółtym szlakiem, który doprowadzi nas do Przełęczy Kołowrót. Tutaj schodzimy ze szlaku i skręcamy mocno w prawo. Szeroka droga prowadząca cały czas w dół doprowadzi nas do szlabanu, który mijaliśmy na początku wyprawy. Stąd udajemy się na miejsce startu. Cała trasa to ok. 6,9 km. Jeśli nie jesteśmy zmotoryzowani, możemy podjechać z Wapienicy autobusem linii 7 na przystanek „Karbowa Hala Widowiskowo-Sportowa” i stamtąd rozpocząć wędrówkę.

NAWIGUJ PO TRASIE !

Pobierz szczegółowy przebieg trasy w postaci śladu GPS i nawiguj po trasie w swoim ulubionym urządzeniu

Kołowrót, zwany inaczej Słoną Górą, to wzniesienie usytuowane pomiędzy Kozią Górą i Szyndzielnią. Ze szczytu pomiędzy drzewami widać panoramę Bielska-Białej, z drugiej strony ujrzymy Klimczok i Magurę, natomiast schodząc z Przełęczy Kołowrót, będziemy mogli podziwiać piękny widok na Szyndzielnię, Cyberniok i Dębowiec – szczyty, które pojawiły się we wcześniejszych edycjach Szkolnego Globtrotera.

ZOBACZ POZOSTAŁE TRASY !

Copyright © 2016-2023 Mapa-Krajoznawcza.pl - All rights reserved.

Crafted with & by
MARROB Studio Interactive
[ZERA GROUP sp. z o.o.]