SP32-Bielsko-Biala-logo

Projekt „SZKOLNY GLOBTROTER”

TRASA 9

BŁATNIA SZLAKIEM PSTRĄGA GÓRSKIEGO I JAWORZAŃSKICH DRWALI

Dystans:

11 km

Czas:

4:15 h

Główną atrakcją trasy są pozostałości kilkunastu chat, które można obejrzeć przy szlaku. Z niektórych zachowały się kamienne podpiwniczenia.
Rozpoczynamy wędrówkę spod Kościoła pw. św. Jana Nepomucena w Jaworzu Nałężu. Drogę wyznaczą nam przybite do drzew drewniane tabliczki z zieloną strzałką. W dwóch miejscach szlak prowadzi do miejsca po chacie i wraca. Nie są to duże odległości, zbaczamy z głównego szlaku kilkaset metrów. Szlak doprowadzi nas pętlą do miejsca startu. Jest on dobrze oznakowany, jednak należy uważać w drodze powrotnej – ze szczytu Błatniej udajemy się pod schronisko, następnie pod Rancho Błatnia. Szlak biegnie pomiędzy zabudowaniami Rancha i tuż za nimi prowadzi wprost do lasu. Razem to ok. 11 km. Warto zerknąć również TUTAJ. Jeśli nie jesteśmy zmotoryzowani, możemy podjechać z Wapienicy autobusem linii 121 na przystanek „Jaworze Nałęże” i stamtąd rozpocząć wędrówkę.

NAWIGUJ PO TRASIE !

Pobierz szczegółowy przebieg trasy w postaci śladu GPS i nawiguj po trasie w swoim ulubionym urządzeniu

Główną atrakcją trasy są pozostałości kilkunastu chat, które można obejrzeć przy szlaku. Z niektórych zachowały się kamienne podpiwniczenia. Spróbujcie odszukać wszystkie kamienie z przymocowanymi przez twórców szlaku tabliczkami informacyjnymi, na których przeczytamy o historii danego domu. Jeśli Wam się nie uda, nic nie szkodzi – trasa i tak zostanie zaliczona.

ZOBACZ POZOSTAŁE TRASY !

Copyright © 2016-2023 Mapa-Krajoznawcza.pl - All rights reserved.

Crafted with & by
MARROB Studio Interactive
[ZERA GROUP sp. z o.o.]