SP32-Bielsko-Biala-logo

Projekt „SZKOLNY GLOBTROTER”

TRASA 10

SZYNDZIELNIA

Dystans:

11 km

Czas:

4:15 h

Przy górnej stacji kolejki gondolowej znajduje się wieża widokowa. Spod schroniska pod Szyndzielnią przy dobrej pogodzie można zobaczyć nawet Tatry, a na pobliskiej polanie Kamienica wiosną zakwitają krokusy!
Rozpoczynamy wędrówkę z parkingu przy ul. Tartacznej. Następnie podążamy żółtym szlakiem w kierunku zapory. Przy Krzywej Chacie żółty szlak skręca ostro w lewo. Doprowadzi nas on do górnej stacji kolejki gondolowej. Potem jeszcze 600 m zielonym szlakiem i dojdziemy do schroniska, ale pamiętajcie, że szczyt Szyndzielni znajduje się kilkaset metrów dalej – w kierunku Klimczoka. Wracamy tą samą drogą. Razem to ok. 12 km. Jeśli wolicie wyjść na Szyndzielnię inną trasą (np. czerwonym szlakiem z Dębowca, który jest łatwiejszy), nie ma problemu – trasa zostanie zaliczona. My proponujemy trasę, której punkt wyjścia znajduje się w Wapienicy. Nie zostanie natomiast zaliczony wyjazd kolejką gondolową. Jeśli nie jesteśmy zmotoryzowani, możemy podjechać z Wapienicy autobusem linii 16 na przystanek „Wapienica Zapora” i stamtąd rozpocząć wędrówkę.

NAWIGUJ PO TRASIE !

Pobierz szczegółowy przebieg trasy w postaci śladu GPS i nawiguj po trasie w swoim ulubionym urządzeniu

Przy górnej stacji kolejki gondolowej znajduje się wieża widokowa. Spod schroniska przy dobrej pogodzie można zobaczyć nawet Tatry, a na pobliskiej polanie Kamienica wiosną zakwitają krokusy! Znajdują się tu także liczne ścieżki rowerowe Enduro Trails, alpinarium oraz pozostałości skoczni narciarskiej.

ZOBACZ POZOSTAŁE TRASY !

Copyright © 2016-2023 Mapa-Krajoznawcza.pl - All rights reserved.

Crafted with & by
MARROB Studio Interactive
[ZERA GROUP sp. z o.o.]