SP32-Bielsko-Biala-logo

Projekt „SZKOLNY GLOBTROTER”

TRASA 6

BUCZE

Dystans:

5.3 km

Czas:

70 min.

Nasza wycieczka rozpoczyna się w Górkach Wielkich na dużym, darmowym parkingu znajdującym się po lewej stronie tuż przed mostem nad Brennicą i rondem. Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna podzielona jest na 6 odcinków. Na trasie możemy dostrzec liczne pomniki przyrody oraz tablice informacyjne.

TRASA 7

ZEBRZYDKA

Dystans:

5.5 km

Czas:

70 min.

Na zachodnim najwyższym wierzchołku Zebrzydki zachował się owalny kamienny wał. Jedna z teorii zakłada, że mógł on pełnić funkcję kultową lub obserwacyjną. Nieopodal drugiego wierzchołka można dostrzec kolejny interesujący obiekt.

TRASA 8

KOŁOWRÓT

Dystans:

6.9 km

Czas:

90 min.

Kołowrót, zwany inaczej Słoną Górą, to wzniesienie usytuowane pomiędzy Kozią Górą i Szyndzielnią. Ze szczytu pomiędzy drzewami widać panoramę Bielska-Białej, z drugiej strony ujrzymy Klimczok i Magurę.

TRASA 9

BŁATNIA SZLAKIEM SZKLANYM

Dystans:

12 km

Czas:

4 godz.

Rozpoczynamy wędrówkę spod Kościoła pw. św. Jana Nepomucena w Jaworzu Nałężu. Drogę wyznaczą nam niebieskie litery „S” namalowane na drzewach oraz białe tabliczki z napisem „SZKLANY”.

TRASA 10

KLIMCZOK

Dystans:

14 km

Czas:

5 godz.

Na zachodnich zboczach Klimczoka znajduje się kilka niewielkich jaskiń. Według ludowych podań w jednej z nich skrywał się legendarny zbójnik Klimczok (stąd nazwa góry). Ze szczytu można podziwiać wspaniały widok na Skrzyczne, Pilsko, Babią Górą, a nawet na Tatry!

Copyright © 2016-2023 Mapa-Krajoznawcza.pl - All rights reserved.

Crafted with & by
MARROB Studio Interactive
[ZERA GROUP sp. z o.o.]